Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Čtením k poznání

 

Vzdělávací program v rámci projektu "Společně to zvládneme IV - inovativní  vzdělávání jsme tentokrát zaměřili na čtenářskou gramotnost a rozvoj zájmu o knihy a čtenářství. Pozvali jsme si odbornici na knižní trh a lektorku čtenářství p. Petru Schwarzovou Žallmanovou s programem "Čtením k poznání". Tato představila jednotlivým skupinám žáků vybrané zajímavé knihy rozdělené do kategorií dle věku, žánrů, témat a potom předčítala žákům z knihy, kterou si jako skupina vybrali. Následně probíhala čtenářská dílna, ve které žáci pracovali s přečteným textem, odpovídali na otázky, hledali souvislosti, objasňovali si význam slov, rozvíjeli slovní zásobu, vymýšleli jiné možné varianty pokračování příběhu a plnili další zajímavé úkoly.

Žáci měli možnost si také všechny přinesené knihy prohlédnout, lektorka popovídala také o tom, jak funguje nakladatelství, kdo tam pracuje, jaká je jeho náplň činnosti a popsala žákům celý postup vzniku knihy. Žáci se dověděli plno nových informací a poznání, že díky knihám a čtenářství mohou lépe poznávat svět i lidi kolem sebe.

Mnohé doporučené a rozečtené knihy škola zakoupí do školní knihovny, aby byly žákům k dispozici. P. Petře Schwarzové Žallmanové za skvělé čtenářské dílny a za přivedení žáků k zájmu o čtenářství moc děkujeme.

Mgr. Vlasta Geryková - ředitelka školy

 

       

       

       

Update cookies preferences