Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Diskutovali jsme s panem starostou a vedením města

Dětské zastupitelstvo Kopřivnice uspořádalo dne 1. února 2018 zajímavou akci. Pozvalo družstva žáků všech kopřivnických škol k diskuzi kopřivnické mládeže s panem starostou Ing. Miroslavem Kopečným a dalším vedením města. Družstvo 6-ti žáků 7. - 9. roč. naší školy, doprovázené paní ředitelkou, se také zúčastnilo a strávilo na radnici přínosné dopoledne. 

Nejprve proběhla seznamovací aktivita, poté následovala práce ve smíšených skupinách žáků na téma „Co pro vás znamená Kopřivnice?“ a to především v pozitivním, ale i negativním smyslu.  Pozitivní názory a chvála na klady města Kopřivnice pana starostu i vedení potěšily. Na to, co mládež ve městě trápí, pak reagoval buď pan starosta nebo místostarosta Mgr. Lumír Pospěch či další členové vedení města vysvětlením záměrů a plánů i prezentací k odstranění nebo vyřešení  Top 10 problémů města. 

Pak se vrátili všichni žáci do družstev svých škol a za jednotlivé školy pak zástupci pokládali přítomným 3 nejzajímavější otázky, které si školy předem na tuto akci připravily. Pan starosta i celé širší vedení města ocenilo přehled a znalosti mladých lidí o tom, co se v Kopřivnici děje, ocenilo zájem mládeže o další rozvoj a směřování města a schopnosti žáků kultivovaně diskutovat a komunikovat. Těší je, že se mladí lidé chtějí aktivně podílet na zdravém, bezpečném, moderním a spokojeném žití v Kopřivnici.   

 

Mgr. Vlasta Geryková

ředitelka školy

 

      

   

 

Update cookies preferences