Den otevřených dveří s vánoční besídkou

Jako každým rokem, tak jsme i letos v předvánočním čase uspořádali Den otevřených dveří spojený s vánoční besídkou. Dne 10. prosince od 10,00 hod. začali do školy proudit první návštěvníci. Škola byla krásně vánočně vyzdobená výrobky žáků, vánočními dekoracemi i dobrotami, zaujaly i výstavky sešitů žáků „Chceme mít hezké sešity a daří se nám to“ i prezentace školních projektů. Rodiče i ostatní hosté si prohlédli školu, třídy, odborné učebny, popovídali si s pedagogy u vánočních stolů s cukrovím, kávou, čajem i dalším občerstvením připraveným žáky i pedagogy.

Potom se již všichni přítomní těšili na vánoční besídku „Těšíme se na Vánoce“ s prezentací žáků všech tříd i dětí z přípravné třídy „Sluníčko“. Vánoční písně a básničky střídaly taneční, pěvecká vystoupení, zaujala prezentace žáků 8. a 9. ročníku „Vánoce ve světě“ s praktickými ukázkami vánočních zvyků, receptů a tradic v jiných zemích světa, romský sólový tanec, brejkování chlapců, moderní tanec děvčat a „Kuchařský tanec“ dětí z přípravné třídy. Vyvrcholením byla ukázka muzikálového vystoupení „Správná parta“, se kterým žáci školy úspěšně reprezentovali na celostátní přehlídce „Motýlek“.

Den otevřených dveří se moc vydařil, rodiče byli pyšní na své děti, žáci spokojení se svými vystoupeními, pedagogové s pocitem dobře vykonané práce. Všichni přítomní si odnášeli školní kalendář, vánoční přáníčka, ale především poznání, že je dětem v naší škole dobře, že jsou spokojené, že mohou rozvíjet své zájmy a zažívat úspěch při nejrůznějších činnostech a aktivitách školy, že mají výborné učitele, kteří se jim nadstandardně věnují. Celý den přispěl také k upevnění vytvořených spolupracujících a kladných vztahů rodičů se školou a k vytvoření příjemného „předvánočního čekání“.

Mgr. Vlasta Geryková – ředitelka školy