Etiketa do škol

Organizace Společnost Katherine, která se zabývá vzdělávací a sociální činností, připravila pro žáky 2. stupně výchovně vzdělávací program "Etiketa do škol". Program byl zaměřen na pravidla etikety ve školním prostředí a pravidla etikety mimo školu. Žáci řešili situace, které mohou nastat ve škole - na chodbě, ve třídě, v kabinetu, v jídelně. Také situace v restauraci, při cestování, na procházce apod. Program byl praktický, všechny situaci si žáci vyzkoušeli pod vedením zkušené lektorky. Například při nácviku komunikace se učili pozdrav, podání ruky, představení se, prakticky si vyzkoušeli dovednosti, jak se má muž chovat k ženě, jak se má chovat dívka k chlapci a jak se mají k sobě chovat spolužáci. Celý program byl velmi přínosný zejména tím, že žáci nezískali teoretické informace ale praktické dovednosti.