Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Vzděláváme se a cvičíme se Zdravým městem Kopřivnice

V rámci projektu Zdravé město Kopřivnice byl pro naše žáky na den 23. 3. 2022 připraven balíček aktivit na téma Zdravý životní styl.

 

1. Poruchy příjmu potravy – pro děvčata 7., 8. a 9. ročníku

Zajímavá přednáška lektorky Mgr. Vladimíry Osadníkové z centra ANABELL Ostrava obsahovala přínosné informace na aktuální téma poruch příjmu potravy (anorexie, bulimie atd.) Byla spojena s diskuzí, odpověďmi na dotazy žákyň i seznámením s konkrétním příběhem formou dokumentu.  Přednáška a následná diskuze děvčata moc zaujala a líbilo se jim podání paní lektorky, která uváděla i konkrétní příklady ze své praxe. Beseda byla obohacením a rozšířením základních informací z této problematiky, které již žákyně získaly v předmětu Výchova ke zdraví a navíc prevencí před těmito poruchami i návodem, jak na zdravý životní styl dívek.  

 

2. Zásady zdravého životního stylu, pohybové aktivity – pro chlapce 7., 8. a 9. ročníku

Zajímavá beseda se cvičením formou kruhového tréninku proběhla pod vedením p. Kvitové z kopřivnické posilovny a pohybového centra Walking. Tato v 1. části seznámila chlapce se zásadami zdravého životního stylu, hovořili o prospěšných potravinách, o správném stravování, vhodném pitném režimu i o významu pohybu. Ve druhé části byly zařazeny právě pohybové a posilovací aktivity pro chlapce formou kruhového tréninku. Na druhý den je prý bolelo celé tělo, jak aktivně cvičili. A to je právě dokladem toho, že je třeba cvičit a posilovat pravidelně, třeba právě v posilovně u p. Kvitové, kterou prý žáci určitě navštíví.

Obě aktivity byly velmi přínosné, paní lektorky byly skvělé a moc děkujeme Městu Kopřivnice, že byly v naší škole v rámci projektu Zdravé město tyto aktivity uspořádány pro žáky zdarma.

 

Mgr. Vlasta Geryková – ředitelka školy

 

 

Odkaz na centrum ANABELL zde:  http://www.anabell.cz/

  

     

       

     

    

Update cookies preferences