Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Den otevřených dveří 2019

 Dne 19. 3. 2019 se uskutečnil ve škole tradiční Den otevřených dveří. První a druhou vyučovací hodinu se mohli rodiče a další návštěvníci podívat a zapojit do výuky v jednotlivých třídách, kde byly představeny i prvky Montessori pedagogiky. Následovaly dvě hodiny společného vzdělávání a tvoření s rodiči a vyučujícími.  V některých třídách se vyráběly především dekorace s velikonoční tematikou, v jedné třídě se vyráběly zajímavé svačinové podložky pro každodenní použití ve třídě, jinde jako praví malíři žáci malovali na plátno a originálně zdobili kameny, žáci 2. stupně pak prováděli netradiční pokusy a objevy zkoumali např. vodivost elektřiny pomeranče, citrónu, zjišťovali, kolik kg knih udrží papír apod.

Vyvrcholením dopoledního programu byla přehlídka dovedností žáků „Co VŠECHNO DOKÁŽEME“. Žáci jednotlivých tříd se svými vyučujícími a asistentkami  nacvičili a předvedli všem návštěvníkům svá vystoupení, která si připravili v hodinách nebo v činnosti zájmových kroužků projektu GRAMMY. Byly předvedeny dramatizace pohádek, pásma básní a písní, prezentovány tradice Velikonoc, zpěv vítězů školního kola Koprstar, společná anglická píseň žáků, hry na hudební nástroje - flétny, rytmické nástroje  a závěr patřil romskému tanci. Celé dopoledne proběhlo v tvořivém duchu a spolupráci všech zúčastněných.  Nálada byla výborná. V odpoledních hodinách měli návštěvníci i noví zájemci o naši školu možnost prohlédnout si veškeré prostory školy, krásnou výzdobu a prezentace výsledků žáků a činnosti školy a také neformálně posedět a popovídat si s pedagogy školy.

 

 Mgr. Vlasta Geryková

 ředitelka školy

 

 

       

     

     

 

 

Update cookies preferences