TITANIC

V rámci projektu „Společně to zvládneme IV“ /šablona inovativní vzdělávání/ - nás dne 15. dubna 2024 navštívila lektorka - paní Dana Šimková, aby nám znovu „oživila“ skutečný příběh slavné lodi Titanic. Dvouhodinové vyprávění zábavnou formou a v dobovém kostýmu nás přeneslo do roku 1912.

Lektorka se tímto tématem zabývá již 25 let, proto bylo velmi zajímavé poslouchat podrobnosti o stavbě lodi, komplikacích před vyplutím, o vztazích účastníků - až po osudnou srážku lodi s ledovcem a následných záchranných akcích.

Viděli jsme ukázky z filmu Titanic a také skutečné záběry lodě z roku 1912. To vše bylo završeno vystavenými originálními artefakty i replikami ze samotného vraku lodi. Za vzdělávací program děkujeme, byl výborným doplněním k výuce a také inspirací pro další školní projekty.

Mgr. Kateřina Křístková