Týmový projekt ,,KDO JINÝ?"

Zapojení školy do celoročního týmového projektu „KDO JINÝ?“ (Člověk v tísni)- rozvoj podnikatelských dovedností žáků prostřednictvím občanských a sociálně prospěšných aktivit

6 žáků školy založilo žákovský sociální minipodnik „Koprovka“. V činnosti svého minipodniku se zaměřili na společné vzdělávání a setkávání se seniory, prarodiči a rodiči. Naplánovali a pořádali společné tvořivé dílny např. Taneční dílnu, kdy se navzájem učili country tance, romské, řecké tance, ale třeba i hip hop, sportovalo se při turnaji ve stolním tenise, byla uspořádána soutěžZdravíčko 2015“ s tématikou výchovy ke zdravému životnímu stylu a zdravé výživě. Vydařená byla také akce „Filmová kavárna“, kdy žáci promítali přítomným rodičům zajímavé filmové dokumenty, seznámili je s tématem Fair Trade (Spravedlivý obchod) a nabízeli fairtradovou kávu a další občerstvení, které sami připravili.  Vyráběla se také keramika ve školní dílně a další výrobky, které poté žáci prodávali při těchto i dalších akcích školy.

Celý výtěžek z prodeje výrobků i občerstvení při akcích minipodnik „Koprovka“ věnoval na rozvojový projekt „Postavme školu v Africe“, protože je zaujala hlavně myšlenka Fair Trade (Spravedlivý obchod) a chtějí, aby i děti v Africe mohly chodit do škol a dělat v nich takové zajímavé projekty jako žáci ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice. Žáci i pedagogové školy se také zapojili do sbírky Život dětem pro nemocné děti.

Projekt rozvinul nejen podnikatelské schopnosti členů týmu, ale i mezigenerační setkávání a poznávání, finanční gramotnost, dovednost komunikace a prezentace vlastního názoru, ale především sociální cítění žáků, kdy se učili dělit se, darovat a pomoci druhým bez ohledu na svůj prospěch.