Indonésie

Dne 15. 2. se žáci 2. stupně zúčastnili vzdělávacího programu Indonésie – sopečná odysea pořádaného v rámci cyklu Svět kolem nás – již 11. ročník. Seznámili se s ostrovním státem Indonésie, s přírodními podmínkami, ale i životem nejrůznějších etnik na jednotlivých ostrovech, s jejich historií i současností. Mohli porovnat sociální podmínky různých skupin obyvatel, rozdíly mezi bohatými a nejchudšími. Všechny zaujaly nejen kouřící sopky, ale i ty spící. Zajímavý pohled byl i na květ největší rostliny na světě. Viděli, jak nevhodné změny biotopů – místo tropického lesa rozlehlé monokultury palmy olejné – znemožňují život nejen ohroženým orangutanům, ale i dalším živočichům žijícím v tropických lesích.