Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

TÝDEN GLOBÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ 2023

 

Naše škola se jako každým rokem zapojila do Týdne globálního vzdělávání (23. - 27. 10.2023) účastí v zajímavém projektu organizace ARPOK Olomouc. Žáci 8. a 9. ročníku školy absolvovali výukovou lekci „NA PŘÍBĚZÍCH ZÁLEŽÍ“, čímž bylo navíc naplňováno i průřezové téma Mediální výchova.                         

V průběhu výukové lekce se žáci zamýšleli se nad tím, jak sami vnímají Afriku, vytvořili myšlenkovou mapu a po zhlédnutí videa porovnávali ve skupinách své  myšlenky s myšlenkami ženy, která se v Africe narodila. Poté následovala společná diskuze o tom, co a jak nás v pohledu na svět ovlivňuje. Výstupem lekce byla zdařilá a zajímavá myšlenková mapa o Africe a flipy s odpověďmi na zadané otázky.

Výukovou lekci vedla se žáky ředitelka školy Vlasta Geryková v součinnosti s asistentkou pedagoga Evou Demovou.

Účastí v tomto projektu získali žáci 8. a 9. ročníku možnost účastnit se online konference s odborníky „Jsme na stejné lodi – proč to nevidíme?“, která proběhla 24. 10. 2023. Žáci s pedagogy vyslechli zajímavé příspěvky odborníků s názvy: 1. Svět podle Roslinga aneb proč bychom měli číst Faktomluvu. 2. Víc než popisovat problémy a 3. Jak nepropadnout beznaději z klimatické krize. Poté se mohli zapojit do společné diskuze s účastníky konference a klást dotazy přednášejícím. Po konferenci proběhla se žáky evaluační lekce a výsledky i s krásnou myšlenkovou mapou Afrika byly zaslány organizátorům projektu – ARPOKU Olomouc. Těšíme se na další zajímavé akce a projekty této organizace.

 

Mgr. Vlasta Geryková

ředitelka školy

 

 

       

       

       

       

 

     

 

Update cookies preferences