Historie školy

Speciální školství v Kopřivnici existuje od 2. poloviny 60. let. Činnost Zvláštní školy v Kopřivnici byla započata v září 1968. Byla jednotřídní s třemi postupnými ročníky a 12 žáky. Třída byla umístěna v jedné místnosti Závodního klubu Tatra. V dalších letech byla škola také jednotřídní s více postupnými ročníky. Na podzim 1970 škola byla umístěna v budově ZDŠ – sídliště (Pionýrská). Od září 1974 byla zvláštní škola na ZDŠ Obránců míru. Ve škol. roce 1977/78 měla škola 2 třídy a byla přestěhována na LŠU. Ve škol. roce1980/81 se čtyři třídy školy přestěhovaly do ZDŠ Náměstí. V dalším škol. roce byly 4 třídy na ZDŠ Náměstí a jedna třída na LŠU. V září 1982 se žáci a jejich pedagogové dočkali nové samostatné budovy, která vznikla rozsáhlou rekonstrukcí bývalé školy na Štramberské ulici, a ve které probíhá speciální vzdělávání a výchova dětí s lehkým mentálním postižením dodnes.