Vícejazyčnost je bohatství 2020 - celostátní výtvarná a literární soutěž

I v letošním roce vyhlásila organizace Zaedno Praha  v multikulturním časopise Kamarádi celostátní výtvarnou a literární soutěž „Vícejazyčnost je bohatství, do které se již dlouhodobě každoročně zapojujeme se žáky ve výuce i ve školní družině. Letošní téma znělo „Čteme pohádky v jiných jazycích“.

V rámci zapojení do úkolu soutěže žáci četli, dramatizovali pohádky a příběhy v jiných jazycích a poté nakreslili krásná výtvarná díla v hodinách Výtvarné výchovy. Naše příspěvky byly psány v jazyce bulharském, chorvatském, romském, slovenském, anglickém a ruském. Využili jsme i odborné pomoci nebo případné kontroly ze strany rodičů či příbuzných. Do soutěže bylo zasláno přes 500 prací ze 44 škol celé České republiky.

Výtvarné práce žáků 6. a 7. ročníku Viktora Grilce, Jana Milase, Kateřiny Ferencové, Gabriely Kotlárové, Andrey Ferencové a Barbory Horváthové byly doplněny texty z přečtených pohádek v hodinách Českého jazyka pod vedením vyučující Vlasty Gerykové a p. asistentky Evy Demové.

Porota soutěže tentokrát ocenila všechny zapojené žáky titulem „Výtvarník roku soutěže Vícejazyčnost je bohatství“, neboť společné setkání v Praze s vyhodnocením a doprovodným multikulturním programem se letos vzhledem ke koronavirovým opatřením nemohlo konat. Odměnou byly zúčastněným žákům odměny a dárky, které byly zaslány do školy. Šlo o knihy, které budeme společně číst, zábavné luštění o Praze, Pexesa s různou tématikou a další dárečky.

Více informací o soutěži, výsledcích, ukázky prací našich žáků a výukové jazykové lekce v různých jazycích najdete na www.kamaradi.org (v rubrice Vyhlášení výsledků soutěže 2020  a Vybrané soutěžní práce).

Mgr. Vlasta Geryková – ředitelka školy