MŠMT

Projekt „PLAVEME RÁDI“ – Rozvojový program Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2017 (MŠMT) – 1. etapa

Žáci 1. stupně školy zahájili dne 20. 11. 2017 plavecký výcvik, který je opatřením ministryně školství od 1. 9. 2017 pro žáky povinný.  Plavecký výcvik žáků naší školy zajišťuje plavecká škola Vodní sporty RELAX s.r.o. na krytém plaveckém bazénu v Kopřivnici.

Žáci získávají plavecké schopnosti a dovednosti  pokrývající výstupy obsažené ve školním vzdělávacím programu a plavecké základy potřebné pro zdraví a využití v praktickém životě.

Doprava žáků na bazén a zpět do školy je finančně podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy částkou 5 250,-Kč zapojením školy do rozvojového programu Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2017, který byl ministerstvem vyhlášen.