Literární exkurze - Muzeum J.A.Komenského

V úterý 24.4.2018 se v rámci projektu Grammy žáci čtenářského klubu zúčastnili literární exkurze do Muzea J.A.Komenského v Uherském Brodě.
Celý program se skládal ze dvou částí - Jan Amos Komenský lidstvu a Komenského Orbis Pictus. V první části programu se žáci  seznámili se životem Komenského a částečně s jeho knižní činností. Ve druhé části si vyzkoušeli v prostředí historické školy, jak se dříve učilo, seděli ve starých dřevěných lavicích a poslouchali výuku muzejního pedagoga. Žáci byli zajímavým praktickým způsobem zapojeni do samotné výuky, hravou formou poznali svět klasických řemesel, jako je např.mlynářství, vinařství, krejčovství. Rozšířili si slovní zásobu, naučili se stará slova a jejich význam ve staročeštině.