Zapojení do akce „UKLIĎME ČESKO“ – „Ukliďme přírodu v okolí Kopřivnice“

Naše škola se v rámci Dne Země letos poprvé zapojila dne 18. 4. 2023 od 9,00 hod. do celostátní akce "UKLIĎME ČESKO". Naši školní akci jsme nazvali "Ukliďme přírodu v okolí Kopřivnice". Pro uspořádání naší akce nám byly zaslány ochranné pomůcky a potřeby pro úklid – rukavice a pytle k jednotlivým druhům odpadu, které nasbíráme. Do akce byly zapojeny téměř všechny třídy školy. Jednotlivé třídy si zvolily vybrané lokality, ve kterých sbíraly odpadky. Vyčistili jsme od odpadů např. Váňův kámen, okolí Bílé hory a rozhledny na Bílé hoře, Janíkovo sedlo, okolí skautského centra Vanaivan, řeku Kopřivničku a její břehy a další místa. Nasbírali jsme celkem 65 kg odpadů, z toho nejvíce bylo plastů, papíru, ale překvapeni jsme byli i z docela vysokého množství pohozeného skla v přírodě a našli jsme dokonce i jednu pneumatiku. Nasbíraný odpad jsme nosili ke škole, kde pan školník vše vážil a poté roztříděný odpad podle druhů likvidoval do určených popelnic nebo na sběrný dvůr.

Do akce se zapojili žáci, pedagogové, paní asistentky a my všichni jsme měli radost, že jsme přispěli k čistější přírodě v Kopřivnici a tím ke krásnější a zdravější celé planetě Zemi. Také jsme si při sbírání uvědomili, že my samotní již žádné odpadky v přírodě odhazovat nebudeme.

Mgr. Vlasta Geryková