Veselé zoubky 2023

Dne 20. 3. 2023 se žáčci naší školy dozvěděli mnoho zajímavého a hlavně potřebného o lidském chrupu. Proč je důležitá ústní hygiena, jak dlouho si čistit zoubky, proč navštěvovat a hlavně proč se nebát zubaře, jak vypadá zub (montessori pomůcka), co je mléčný chrup, kolik zubů má dospělý člověk. Je pro naše zoubky dobré chroupat večer jablko, a to hlavně tehdy, když už jsou krásně vyčištěné, je opravdu pro naše zuby žvýkačka nezdravá, a co " říkají " naše zoubky na celozrnné pečivo? Že je lidský chrup stejně tvrdý jako žraločí a naše zuby jsou, jako otisk prstů, nezaměnitelné... Vrátili jsme se o kus dál a zabrousili jsme do dob, kdy ještě nebyli stomatologové...to třeba pomohl pan kovář, který bolavý zub vytrhl. A jak fungovala dříve vrtačka a čím vším se zuby čistily... Proč se zuby kazí a co je to zubní kaz, že to není červík, jak se lidé dříve domnívali...o tom se naší malí posluchači dozvěděli rovněž. V naší hodině jsme stihli zhlédnout i edukační film " Brďo a zuby ", spočítat mléčný chrup. Za "domácí úkol " dostaly děti pracovní listy tématicky zaměřené na náš chrup.

Na závěr : domácí úkoly byly řádně splněny a odevzdány, děti s rodiči společně luštili, doplňovali, spojovali, kreslili i četli....

Poděkování :

SPOLEČNOSTI DM DROGERIE, která je autorem preventivního programu

"Veselé zoubky" a pro námi připravený edukační program dodala pro děti hodnotné balíčky (zubní pastu, kartáček, žvýkačky, přesýpací hodiny), pracovní listy.