Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Den otevřených dveří 2022

 

Dne 22. 3. 2022 se ve škole po neplánované „covidové“ dvouleté přestávce opět uskutečnil Den otevřených dveří. První a druhou vyučovací hodinu se mohli rodiče a další návštěvníci podívat a zapojit do výuky v jednotlivých třídách, ať už v Montessori třídě nebo i ve všech ostatních třídách na 1. i 2. stupni. Následovaly dvě hodiny společného vzdělávání a tvoření s rodiči a vyučujícími.  V některých třídách se vyráběly především dekorace s velikonoční tematikou, např. květinová lízátka a zápichy – motanice velikonočních vajíček a volně visící dekorace omotávaných velikonočních vajíček. Nechyběly ani ozdobené květináče se zajíčky a osením. Jinde jako skuteční malíři žáci malovali pučící stromy a v další třídě rozkvetly květiny ze zažehlených plastových víček. Pro radost si děti vyrobily papírové vrtulky a krásné prstýnky.

Žáci 2. stupně pak prováděli netradiční pokusy, učili se základům finanční gramotnosti a vyzkoušeli si 3D tisk vytisknutím modelu plakety k 40. výročí školy. Zaujala také práce s elektro stavebnicí a výroba detektoru lži. Lidské tělo žáci popisovali v hodině angličtiny a potom ještě zhotovili modely vnitřních orgánů a vytvořili model stavby lidského těla v životní velikosti. I na 2. stupni se žáci věnovali tvořivé činnosti a vyrobili sovy z různých materiálů, ozdobné tužky, květinové zápichy, náramky a ozdobné přívěšky. Nesmíme zapomenout ani na keramickou dílnu, kde žáci zhotovili nejen originální ozdoby a užitkové předměty, ale také drobné upomínkové překvapení k uvítání budoucích prvňáčků.

Odpolední program patřil družině, kde paní vychovatelky připravily tři bloky různých aktivit. V tělocvičně děti soutěžily ve zdolávání opičí dráhy, slézaly žebřiny pro zavěšené bonbóny, trefovali se do košů a vytvořily autodráhu slalomem s auty. Druhá skupina se věnovala dramatice a vytvořili „třídu v pohybu“. Při hudbě hráli štronzo, rytmicky ztvárňovali typické pohyby zvířat a hráli pantomimu. Třetí skupina pracovala v keramické dílně.

Den otevřených dveří se moc vydařil. Nálada byla výborná. Všichni návštěvníci měli možnost prohlédnout si veškeré prostory školy, krásnou výzdobu a prezentace výsledků žáků a činnosti školy a také neformálně posedět a popovídat si s pedagogy školy.

Rodiče byli pyšní na své děti, žáci spokojení se svými výkony, pedagogové s pocitem dobře vykonané práce. Všichni přítomní si odnášeli  poznání, že je dětem v naší škole dobře, že jsou spokojené, že mohou rozvíjet své zájmy a zažívat úspěch při nejrůznějších činnostech a aktivitách školy, že mají výborné učitele, kteří se jim nadstandardně věnují. 

Na akci přišli nejen rodiče žáků školy, ale i další zájemci o případný nástup do školy. Všichni přítomní nejvíce oceňovali zajímavou výuku, výzdobu školy, projektovou a zájmovou činnost školy, ale především partnerský, rodinný přístup k dětem i jejich rodičům  a školu otevřenou pro všechny děti bez rozdílu.

 

        

       

       

       

       

       

     

     

 

 

Update cookies preferences