Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Fórum Zdravého města – fórum mladých

Dne 21. dubna 2017 se tým 7 žáků 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnil Dětského debatního fóra, které uspořádalo Město Kopřivnice ve spolupráci s dětským zastupitelstvem města. Tématem debatního fóra mladých bylo desatero problémů Kopřivnice očima žáků a studentů základních a středních škol.

V úvodu byli žáci všech škol města přivítáni panem starostou a seznámeni s výsledky, jak radnice pracovala s Desaterem problémů, které žáci vybrali v loňském roce. Po úvodních seznamovacích aktivitách účastníků pak žáci a studenti diskutovali a prováděli další zajímavé aktivity nad problémy města, hledali nová řešení a projekty v jednotlivých oblastech života ve městě např. kultura, sport, vzdělávání, doprava, volný čas, životní prostředí, zdraví atd. V závěru po prezentacích jednotlivých skupin žáků proběhlo hlasování o TOP problémech města, které budou opět v průběhu roku řešeny.

Všichni přítomní mladí debatéři, mezi nimi i žáci naší školy, ukázali, že se zajímají o dění kolem sebe, nebojí se konstruktivně diskutovat, komunikovat, spolupracovat, že jsou schopni prezentovat svoje názory. Akce, která byla pro žáky velmi přínosná, přispěla rovněž ke společnému vzdělávání, setkávání a poznávání žáků všech typů škol města.

 

Mgr. Vlasta Geryková

ředitelka školy

      

      

Update cookies preferences