Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Ocenění Nadačním fondem Josefa Luxe

 

Ocenění Nadačního fondu Josefa Luxe pro ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice za podporu etické výchovy

Základní škola Floriána Bayera v Kopřivnici, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj, uspěla v Programu podpory etické výchovy, který vyhlásil Nadační fond Josefa Luxe formou soutěže ZŠ a SŠ pro rok 2019. Za implementaci etické výchovy do výchovně vzdělávacího procesu a do života školy, za propojení etické výchovy s dalšími aktivitami a projekty, především Ekoškolou a Světovou školou, i za vzdělávání pedagogů v oblasti etické výchovy převzala ředitelka školy Mgr. Vlasta Geryková společně se dvěma vyučujícími předmětu Etická výchova ocenění na slavnostním vyhodnocení v SenátuParlamentu ČR ve Valdštejnském paláci v Praze dne 11. 11. 2019.

Akce byla pořádána pod záštitou místopředsedkyně KDU-ČSL a senátorky Šárky Jelínkové a za účasti europoslankyně Michaely Šojdrové a předsedy KDU-ČSL Marka Výborného. Ocenění, které škola získala jako jedna z 12 škol celé ČR a jako jediná škola Moravskoslezského kraje, bylo převzato z rukou Věry Luxové, předsedkyně správní rady NFJL. Vítězné školy obdržely nadační příspěvek pro školu a pedagogy vyučující Etickou výchovu.

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný ocenil přínos etické výchovy k osobnostně sociálnímu rozvoji žáků v podmínkách dnešní doby. Europoslankyně Šojdrová přednesla poté zajímavý příspěveko podpoře etické výchovy v Evropském parlamentu a sdělila, že se rozhodla zařídit návštěvu přítomných zástupců oceněných škol v Bruselu. Nastínila také možnosti rozšíření povědomí a aplikace podpory etické výchovy ve školách v České republice. Následně proběhlo sdílení zkušeností účastníků soutěže a návrhy na formy další podpory etické výchovy, neboť Program podpory etické výchovy NFJL v podobě, ve které byl doposud, letošním rokem skončil. Zajímavá byla pro účastníky i prohlídka Senátu a krásných Valdštejnských zahrad.

Ocenění je pro zúčastněné pedagogy důkazem, že etická výchova a její uvádění do života školy je v ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici prováděno na kvalitní úrovni, čemuž napomáhá i Moravskoslezský kraj, který etickou výchovu ve školách výrazně podporuje např. projektem „Etická výchova zlepšuje sociální klima škol v Moravskoslezském kraji“, do jehož aktivit byla ZŠ Floriána Bayera rovněž zapojena.

 

Mgr. Vlasta Geryková

ředitelka školy

       

        

       

Update cookies preferences