Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Týden zdraví v přírodě

Součástí projektu „TÝDNY ZDRAVÍ VE ŠKOLE aneb V zdravém těle zdravý duch, chce mít holka i ten kluk“, financovaného z rozpočtu Moravskoslezského kraje, byl pobytový „TÝDEN ZDRAVÍ V PŘÍRODĚ“, který proběhl ve středisku UNIGEO na Prostřední Bečvě.

Zúčastnilo se ho 30 žáků, 3 učitelé a 1 asistentka pedagoga. Program byl zaměřen na zdravý životní styl, turistiku, sport, na hry v přírodě i skupinovou práci v interiéru. V interiéru jsme vytvořili flipy na téma „Co udělám, když potkám“ (správné chování v rizikových situacích), flip „Jak si udržet kamaráda“ (kdo je a není kamarád, rizikoví kamarádi, nevhodné zábavy), ale vytvořili jsme i draky, absolvovali turnaj v piškvorkách, puzzle, Člověče, nezlob se, stolním tenise, seznámili se s hrou drápky i karneval. V exteriéru jsme, kromě vycházek, hráli fotbal s hadrákem, uspořádali turnaj v discgolfu (hod diskem na cíl), doggolfu (hod házečem na cíl), turnaj v kuličkách, badminton, skákání přes švihadlo i gumu, turnaj v hulahopování apod. Vytvořili jsme i domečky pro lesní skřítky, několik skřítků z přírodního materiálu vyrobili, vytvořili z kamenů vlastní pozorovací skupinku. Celý pobyt byl zaměřen na tradiční i netradiční sportovní disciplíny, ale nevynechali jsme ani vytváření kolektivů v průběhu týmové práce, pomáhání slabším a povídání o zdravém životním stylu.                        

               

               

Update cookies preferences