Literární exkurze

17.4.2019 jsme se žáky 2.stupně v rámci Čtenářského klubu navštívili muzeum Žerotínského zámku v Novém Jičíně. V muzeu jsme se vydali na výpravu za poznáním jak kdysi vznikaly první písemné záznamy, čím a na co lidé psali, slyšeli jsme o zázraku v podobě knihtisku, prohlédli si knihy od jejichž vzniku nás dělí přes 100 let. Žáci si vyzkoušeli jak se kdysi psalo husím brkem namáčeným do duběnkového inkoustu a seznámili se s historií, vybavením a expozicemi zámku.

Naše poděkování patří především paní průvodkyni PhDr. Lence Juráčkové, která se nám po čas návštěvy věnovala.