„VÍCEJAZYČNOST JE BOHATSTVÍ" 2022

„VÍCEJAZYČNOST JE BOHATSTVÍ“ úspěch školy v celostátní výtvarné a literární soutěži

I v letošním roce vyhlásila organizace Zaedno Praha v multikulturním časopise Kamarádi již 10. ročník celostátní výtvarné a literární soutěže „Vícejazyčnost je bohatství“, do které se již dlouhodobě každoročně zapojujeme se žáky ve výuce i ve školní družině. Letošní téma znělo „Příroda v pohádkách národů“ a byla vyhlášena i zvláštní kategorie „Příběhy spojené s válkou na Ukrajině.

V rámci zapojení do úkolu soutěže žáci četli, dramatizovali pohádky a příběhy v jiných jazycích a poté nakreslili krásná výtvarná díla v hodinách Výtvarné výchovy nebo ve školní družině. Naše příspěvky byly psány v jazyce romském, slovenském, anglickém a ukrajinském. Využili jsme i odborné pomoci nebo případné kontroly ze strany rodičů či příbuzných.

Do hlavní kategorii byla školou zaslána kolektivní práce školní družiny „Ostrov“ a kolektivní práce žáků 8. a 9. roč. „Stromořadí“.

Největší množství výtvarných prací však naše škola zaslala do kategorie „Příběhy spojené s válkou na Ukrajině“, a to žáků Mariána Nováka, Alexandry Gabčové, Adriany Gabčové, Jana Milase, Gabriely Kotlárové, Andrey Ferencové, Simony Fialové, Aleny Kvitové, Eleny Raškové Barbory Horváthové, Kláry Šiškové, Reného Vargy, Anny Laury Klemparové.

Porota soutěže tentokrát vybrala práci Alexandry Gabčové a Mariána Nováka k ocenění „Za vynikající účast“ a celá škola získala ocenění „Škola za příkladnou spolupráci“ a výhru v podobě účasti na Speak Dating Junior. GRATULUJEME!

Odměnou byl žákům i zapojeným pedagogům naší školy výlet do Prahy a účast na slavnostním předání cen, které proběhlo 11. 11. 2022 v Domě národnostních menšin v Praze se zajímavým programem, pěknými cenami i výstavou vítězných prací. Slavnostní předání bylo natáčeno i Českou televizí: ČT-D, kdy v reportáži z akce hovořily i žákyně naší školy

Více informací o soutěži, výsledcích, ukázky prací našich žáků a výukové jazykové lekce v různých jazycích najdete na www.kamaradi.org (v rubrice Zveřejnění výsledků soutěže 2022 - Galerie prací)

a dále na těchto odkazech (zde odkaz i na rozhovor našich žákyň ve Zprávičkách na ČT-D) · Náš krátký článek a video: https://www.zaedno.org/home-kamaradi/681-slavnostni-predani-cen-vicejazycnost-je-bohatstvi-2022-a-speak-dating-junior

· Minireportáž ve Zprávičkách na ČT- D: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10265744641-zpravicky/222411000161112/