Tonda obal na cestách

ECOCOM - vzdělávací program pro žáky 2.stupně

Vzdělávací program „TONDA OBAL NA CESTÁCH“

V měsíci listopadu 2022 proběhl v naší škole vzdělávací program „TONDA OBAL NA CESTÁCH“ pro žáky 1. a 2. stupně realizovaný společností EKO-KOM. Vzdělávací program byl zaměřen na třídění a recyklaci odpadů. Žáci si pod vedením odborného lektora zopakovali, jaké odpady a kam se třídí. Dozvěděli se, proč se odpady vůbec třídí, jak se recyklují a jaký je koloběh jednotlivých odpadů. Shlédli zajímavá videa o recyklaci a využití jednotlivých druhů odpadů. Formou hry si vyzkoušeli, zda umí odpad správně třídit. Prohlédli si také přehledné tabule s problematikou odpadů a vzorky materiálů vzniklých recyklací. Žáky program zaujal a prokázali velmi dobré znalosti oceněné lektorem. Tyto znalosti žáci mají i díky samostatnému předmětu našeho ŠVP „Ochrana životního prostředí“, ve kterém se problematice odpadů a recyklaci také věnujeme.