Na skok do Anglie ...

Dne 19. 12. 2022 si žáci 2. stupně a pedagogové poslechli besedu vedenou Veronikou Adamčíkovou, která v Anglii žije již 10 let. Během 2 hodin jsme se dozvěděli spoustu poznatků ohledně životní úrovně, mentalitě obyvatel nebo jak se zde slaví zvyky a svátky. Veronika také vysvětlila, jak odlišné je v Anglii školství nebo lékařství. Po besedě byl prostor pro debatu, kde se žáci ptali na nejrůznější dotazy. Na závěr si pro nás Veronika přichystala ochutnávky tamějších pochutin. Měli jsme možnost ochutnat pravý anglický čaj, sušenky, párečky, vánoční pudink, marmeládu, sýr, koláčky, hořčici a také octové chipsy. Byla to skvělá a nezapomenutelná zkušenost. Veronice patří velké poděkování.

Mgr. Barbora Rašková